Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ANIL TAŞDEMİR & EZEH İŞBİRLİĞİ

Tuncer Kurtgün

Tuncer Kurtgün

Haftalardır oynanan kötü futbol ve geçen haftaki içeride alınan farklı Adana spor yenilgisi bardağı taşıran son damlaydı.
Altay maçı Mesut hoca için son şans gösterilmişti taraftarlar ve medya tarafından.Mesut hocada bu yüzden kadroda revizyona gitmek zorunda kaldı karşılığınıda aldı.
As oyuncularını yedek soyundururken Birol ve Anıl’a şans verdi. Onlarda bu fırsatı iyi değerlendirdiler. Anıl’ın ilk onbirde oynarsa takıma çok katkısının olabileceğini öldürücü ara paslarınında neticeye etki edebileceğini defalarca yazdım. Nitekim de yaptığı iki asist ile galibiyetin mimarı oldu.
Böyle değerli oyuncuları küstürmemek lazım. Forvet transferi yapılmadığı için geçen hafta Foxi denenmişti.
Bende bu oyuncunun orada oynatılmasının yanlış tercih olduğunu , o bölgede Ezehin oynaması gerektiğini söylemiştim. Ezeh’te beni yanıltmadı. iki gole imza atarak Anıl Taşdemir ile maçın kahramanı oldular. Birde maçın kader anı diyebileceğimiz pozisyonu vardı. Kaleci kaptan Atilla’nın , gol kralı Paxio’nun şutunda yaptığı refleks görülmeye değerdi. Her zaman söylerim Atilla cepheden çok iyi bir kaleci. Yan toplardaki zaafiyetini giderirse uzun yıllar Balkes’in kalesini kimseye kaptırmaz. Ayrıca Mrsic’in kaleye bakmadan attığı nefis gole şapka çıkarmamak elde değil.
Golden sonrası ki sevinç ve aynı zamanda tepkisi gönderme şeklindeydi (biz gittiği yeri tahmin edebiliyoruz) Deplasmanda alınan Ankara spor maçındaki galibiyet kimseyi aldatmasın demiştim Adana spor maçından önce. Haklıda çıkmıştım.
Altay maçı galibiyetide aynı şekilde ölçü değil. Altay takımı oyuncuları pozitif vakalardan dolayı 15 gün tedavi ve istirihat süreci yaşadılar. iki maçları ertelendi. maç eksikliği , idman eksikliği moral ve motivasyon bozukluğuna depremde eklendi. Sadece 1-2 idman ve 5-6 oyuncusundan yoksun bir şekilde maça çıktılar.
Bu olumsuzluklarda Balkes için avantaj teşkil etti.esas zorlu maraton milli maçlardan sonra başlıyor.Bu milli maç arası aslında bulunmaz bir nimet Balıkesir spor için. öncelikle teknik ekibin artık doğru kadroyu oluşturması lazım.Eksik olan yönleri tesbit ederek ve bu yönde çalışmalar yaparak yapılan hataları en asgariye indirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
“DÜNÜN HATALARI BUGÜNÜN DENEYİMLERİDİR. GELİŞMENİN BAŞLICA YOLU KÖTÜ ZAMANLARDA BİLE DENEMEKTEN BIKMAMAKTIR. DERS ALINMIŞ BAŞARISIZLIK, BAŞARI DEMEKTİR…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
VUKOVİĆ ??? - 25 Kasım 2020
TATSIZ TUZSUZ 0-0 - 23 Ekim 2020
KAPTAN ATİLLA ÖZMEN - 8 Ekim 2020
EGE DERBİSİ 2-0 - 29 Eylül 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ