Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

“Andımız milli onurumuz, milli namusumuzdur”

“Andımız milli onurumuz, milli namusumuzdur”
Reklam

Balıkesir Atatürkçü Düşünce Derneği ANDIMIZ’dan vazgeçenlerin aslında ulusal onurumuzdan vazgeçmekte olduklarına dikkati çekerek “Bu durumda kazanan, Türkiye düşmanı emperyalist güçler ve onların yerli işbirlikçileridir. Oyunu görüyoruz, biliyoruz, kararlıyız, bu oyunu bozacağız” dedi. Konu ile ilgili açıklamada şunlar paylaşıldı:

 

     “Algı operasyonlarıyla, istemediğini “hain-düşman” istediğini “dost-vatansever” ilan edenler, TBMM’deki oylamada HDP ile işbirliği halinde ANDIMIZ’a karşı çıkmıştır. Milliyetçilik ve beka konusunda ısrarlı olanların kayıtsız-çekimser kalması ise ayrıca düşündürücüdür.

Atatürk Devrim ve İlkelerine, milliliğe vurgu yapan ANDIMIZ’dan kimler niçin rahatsızlık duyarlar?

ANDIMIZ; milli onurumuz ve milli namusumuzdur. Milli ve yerli olmak; Atatürkçü Düşünce’ye sahip olmak demektir.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, birkaç ay önce “Türkiye, Mustafa Kemal’in Türkiye’si değil” tespitinde bulunmuş; geçtiğimiz günlerde de 24 Nisanı Ermeni soykırım günü ilan edeceğini açıklama cüretini göstermiştir.

Çünkü Macron gibi düşünenler Atatürk’ün ne manevi mirasına, ne de ilkelerine sahip çıkmadığını bilmektedir.

Oysa; Cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkıldığında; insan hakları konusunda geçmişleri hiç de temiz olmayan Avrupa ülkeleri, bu cüreti gösteremeyecektir. Keza, İkinci Dünya savaşı öncesi ve savaş sürecinde, Avrupa’daki soykırımdan kaçan binlerce insanın Atatürk Türkiyesine sığınarak hayatta kaldığını en iyi Onlar bilmektedir.

Sonuç olarak; ANDIMIZ, Türk Milleti’nin varoluş metnidir. Türk Milleti, Atatürk Devrimi ve Atatürkçü Düşünce sayesinde onurlu bir ulus olarak yaşamını sürdürmektedir. ANDIMIZ’dan vazgeçenler aslında ulusal onurumuzdan vazgeçmektedir. Bu durumda kazanan, Türkiye düşmanı emperyalist güçler ve onların yerli işbirlikçileridir.

Oyunu görüyoruz, biliyoruz, kararlıyız, bu oyunu bozacağız…”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ