Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ASKERİ HAREKÂTLARDA MİLLİYETÇİ OLUNUYOR

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Askeri harekâtlarda milliyetçiliği kimselere bırakmıyorlar. Çünkü milli ordumuz ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumak için mücadele ediyor.

Bu milli ordumuza kumpas kurulurken bu milliyetçilik duygularına ne oldu?

Milliyetçilik yalnız ordu harekât yaparken değildir. Ülkenin toprakların korumakta milliyetçiliktir. Ülkenin yer üstü ve yeraltı milli servetlerini korumak da milliyetçiliktir. Gelelim detayları incelemeye. Ege Denizi’nde 18 ada ve adacık Yunanistan tarafından işgal edildi. Bu adaların işgaline engel olunması milliyetçiliğin en önde gelenidir. Amma ne yazık ki kimsenin sesi çıkmadı. Elimizden bu adalar giderken ülkede milliyetçilik duyguları yok muydu?

Ekonomiye katkısı olan tesisler satıldı. SEKA kâğıt fabrikaları, Çimento fabrikaları, Tekel’in içki ve tuz işletmeleri, Tütün işleme fabrikaları, sigara fabrikaları, Seydişehir Alüminyum tesisleri, Gübre fabrikaları, PETKİM, TÜPRAŞ, Telekom, araç muayene istasyonları, şeker fabrikaları. Daha yüzlerce tesisler arazileri ile birlikte satıldı. Bunlar bu ülkenin yer üstü mili servetleri idi. Bunlar satılırken milliyetçilik yok muydu?

Bu fabrikalar satılmadan önce buralarda vatandaşlarımız çalışıp evlerine ekmek götürüyordu. Milletin önünde işi, evinde aşı vardı. Şimdi işsizlik baş gösterdi. Çünkü işçilerin çalışacağı fabrika kalmadı.

Bir ülkenin iktidarı milli servetleri koruması gerekirken maalesef iktidar milli servetlerimizi sattı. Hem ekonominin bozulmasına sebep oldular hemde işsizlik ordusu yarattılar. İşsizlerin sayısının artması demek fukaralığın artması demektir.

Hani siz milliyetçi idiniz?

Bu fabrikalarda milletin ürettiği yerli ürünler işleniyordu. Fabrikalarda üretilen ürünler kendi ürünlerimiz oluyordu. Yabancının eline bakmıyorduk. Paramız kendi ülkemizde kalıyordu.

Köylümüz tütün üretiyordu. Tütün üretimi bir sektördü. Bu üretilen tütünler tütün işleme fabrikalarında işleniyordu. Kendi sigara fabrikamızda kendi işçimizin emeği olan sigaralar tekel vasıtası ile bayilere dağıtılıyordu. Vatandaş cebinde milli sigarasını taşıyordu. Keza şeker fabrikaları şeker pancarı üretiminde bir sektör oluşturmuştu. Ürettikleri şeker pancarını kendi milli serveti olan şeker fabrikasına pancarını satıyordu. Bizler de milli şekerimizi kullanıyorduk. Şu iki ürünün üretilmesi en aza 20 milyonun geçim kaynağı oluyordu. Ondan sonra da milliyetçilikten bahsediyorsunuz!

Milliyetçilikten bahsedenler yerli tohumu yasaklıyorlar. Ülkeye GDO’LU tohumu sokuyorlar. Hem vatandaşın hemde toprağın zehirlenmesine sebep olunuyor. “Beka sorunu” diyorlar, bence esas beka sorunu bu GDO’LU tohumdur. 2006 da yerli tohum yasaklandı. 2006’dan bu yana ülkede kanser hastalığı patladı. Esas milliyetçilik ülkeye GDO’LU tohumu sokmamaktır.

Ülkenin arazileri yabancılara devamlı satılıyor. İleride ülkenin Filistin’e dönmesinden endişe ediyorum. İşte bu arazilerin satışına engel olmak milliyetçiliktir. Gelin görün ki; köy arazilerinin satışının önünü açan iktidardır. Köy Kanunu’nun 87. maddesinin kaldırılmasıyla köy arazilerinde satış patlaması yaşanıyor.

Yine kanunda “bir yerin arazilerinin %10’nundan fazlası yabancıya satılamaz” diyor. 7 il kotayı aşınca hemen kanunda değişiklik yapılıyor, “Ülke yüz ölçümünün %10’nun aşamaz” şeklinde değiştiriliyor. Yine kanunda bir yabancı ülkenin vatandaşı ülkemizden bir mülk satın aldığında bu satışın gerçekleşmesi için bir Türk vatandaşın dışarına bu satılan mülke eş değer bir mülk alması ile gerçekleşiyordu. Bunu da kaldırdılar, şimdi dünyanın neresinde gelirse gelsin Türkiye’de mülk satın alabiliyor.

İşte esas milliyetçilik bunlara sahip çıkmaktır. Bu konuya yarın da devam edeceğim. Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ