Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AMERİKA’DA SANKİ DÜNYA LİDERİ SEÇİLİYOR

Niyazi Güvenoğlu

Niyazi Güvenoğlu

Amerika’daki medyalar neyse de, ülkemizdeki yazılı ve görsel medyaya ne oluyor? Seçim kampanyasından bu yana, gece-gündüz yayın ve gündem oluşturulmakta. Halbuki kim seçilmiş olursa olsun, Amerika’nın dış politikası değişmez. Zira Amerika’da dış politika CIA ve MOSSAD işbirliği ile İsrail’in korunması için çalışır.

Daha evvelkiler malum. Ama değişim başkanı olan Obama seçildiğinde özellikle İslam Dünyası  ve Afrika ülkeleri rahat bir nefes almıştı. Malum  Obama ilk ziyaretini İslam ülkelerine ve Türkiye’ye yapmıştı. Peki sonrası? Sonrası tam bir hayal kırıklığı!

Evet İslam dünyasında, Neo-Con’ların yapamadığı ve mevcut şartlarda da yapamayacağı işleri Obama kimliğini kullanarak yapmıştır. Bu nedenle Obama da öncekiler gibi nefretle anılacaktır. Zira Suriye, Irak, Libya, Afganistan, Pakistan, Yemen ve elbette Filistin halkının işgali; İsrail’in korunması ve sömürme adına yapılmıştır.

Ülkemiz halkına gelince; Obama halkımızca

  1. 15 Temmuz da ülkemizin istilası için başlattığı iç savaş,
  2. Başta PKK, PYD ve diğerleri ile FETÖ olmak üzere terörün her çeşidine verdiği destek,
  3. Irak’ta ve özellikle Suriye’de ülkemize karşı takındığı ikircikli tavır.
  4. Arap Baharı adıyla İslam ülkelerini parçalama ve sömürme planını uygulaması ülkemizce bilinmektedir.

Amerika’da seçim yapıldı. Seçim kampanyasın da seçime giren Demokrat  adayı  Clinton Fetöcü olup, seçilmesi halinde PYD’ye silah vereceğini, Cumhuriyetçi Donald Trump da Müslüman düşmanı olduğunu, göçmenleri Amerika’ya sokmayacağını, mevcutları da çıkaracağını ve Kudüs’ü İsrail’in başkanı olarak tanıyacağını söylemiştir.

Şimdi Donald Trump başkan seçildi. Seçilir seçilmez de İsrail’in Başkenti Telaviv’ deki ABD ‘rinin Büyük Elçiliğini Kudüs’e taşıma sözünü de verdiğini açıklamıştır.

Yani kim seçilirse seçilmiş olsun, Amerika’nın dış politikası değişmez.  Zira Amerika’da dış politikayı CIA ve MOSSAD işbirliği ile İsrail’i koruma lehine çalışır. İşte İslam dünyasının Amerika ve batılılarca parçalanması İsrail’in karşısında güçlü olmamaları ve imkanlarını sömürmek içindir.

Keza 11 Eylül ikiz kulelere saldıranlar kendileri olduğu halde, hiç ilgisi olmayan Müslüman ülkeler hedef gösterilerek Irak işgal edilmiştir. Amerika’da İsrail ile işbirliği yapmayan tek başkan Kennedy idi. O nedenle öldürülmüştür. Bizim için Amerikan başkanının şu veya bu olması değil, mühim olan bizim güçlü bir devlete ve Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan gibi bir lidere sahip olmamız ve bunun kıymetini bilmemizdir. Evet  Amerikan seçimlerini CIA ve MOSSAD marifetiyle İsrail kazanmıştır.

 

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ