Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

“ALTINOVAMIZA ATATÜRK PARKI- MEYDAN, YENİ PAZAR YERİ, UZUNGÖL REKREASYON ALANI VE KREŞ YAPACAĞIZ”

“ALTINOVAMIZA ATATÜRK PARKI- MEYDAN, YENİ PAZAR YERİ, UZUNGÖL REKREASYON ALANI VE KREŞ YAPACAĞIZ”

Ayvalık Belediye Başkanı ve Millet ittifakı Ayvalık Belediye Başkan adayı Rahmi Gençer, parti teşkilatıyla birlikte Türk Anneler Derneği Altınova Şubesini ziyaret etti.

Başkan Gençer’e, Cuma günü yaptığı ziyarette CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı ve ilçe yönetimi eşlik etti. Başkan Gençer ve CHP ilçe teşkilatı, Şube Başkanı Selma Uslu ve dernek yönetim kurulu tarafından karşılandı.

Sıcak karşılama için teşekkür eden Başkan Gençer, “Öncelikle sizi tebrik ediyorum. 2016-2019 faaliyet raporunuzu okudum. Birçok iş yapmışsınız. Özellikle öğrencilere yapılan destekler, kutsal işler bunlar. Açılışınıza gelmiştim. O gün ki heyecanınızı aynen devam ettiriyorsunuz. Ne mutlu size” dedi.

“EKSİKLERİMİZ OLDU AMA ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR ÇALIŞMA YAPTIK”

Görev süresinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Gençer, “5 yıl Ayvalık’a hizmet ettik. Eksiklerimiz, yanlışlarımız oldu ama meclis üyelerimle beraber memleketimize Altınova’mıza elimizden geldiği kadar yaptığımız çalışmalar oldu. Bir hatamız,40 gün bu yolun toprak kalması. Kazılıp yapılamaması. Bu bizim dışımızda bir olaydı. Müteahhittin iflas edip kaçması yüzünden 40 güne yakın sizleri rahatsız ettik. Ama asfaltlarımızı yeniledik. Altınova sahilini yeniledik. Taş Köşk’ümüzü yeniledik. Bu bölgeye elimizden geldiği kadar çalışma yaptık. Kadınları ilgilendiren bir projemizden bahsetmek istiyorum. 3 kreş planlıyorum. Biri Altınova’ya. Belediyemizde çalışan kadın personellerimiz öncelikli olmak üzere bölgede çalışan kadınların çocuklarına ücretsiz olarak orada bakacağız. Bursa ve İstanbul’da bazı kreşleri ben de gezdim. Projelerini inceledik. Altınova’mıza kazandırmak istiyoruz. Doğa harikası bir yer olan Uzungöl etrafında bir rekreasyon alanı yapacağız. Balıkçıların barınması için iskeleler, yürüyüş yolları bir kafeterya, aydınlatma ve ağaçlandırma yapacağız. Nasıl sahile bir canlılık getirdiysek aynısını Uzungöl etrafında yapacağız. Yeni bir Kapalı Pazar yeri yapacağız. Şimdiki Pazar yerinin ön tarafındaki arsayı aldık. Oraya bir Atatürk heykeli ile meydan yapıp, çınarların altına çay bahçeleri, yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanları yapmayı planlıyoruz. 2 yıl içinde bitiririz diye düşünüyorum. Merkeze canlılık getirmesi ve Altınova’ya yakışan bir meydanı olması açısından önemli bunlar” dedi.

“HALK OLDUĞUMUZU ARTIK GÖSTERMEMİZ LAZIM”

Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini kaydeden Başkan Gençer, “Sizler de yakından takip ediyorsunuzdur. Türkiye’nin hali içler açısı. Ekonomik, sosyal, dış ilişkiler her yönüyle içler acısı. Bu ülkenin artık barışa, sevgi ve huzura ihtiyacı var. Ama başımızdaki maalesef TV’lere çıkıp bağırdıkça insanlar öfke dolu olmaya, saldırgan olmaya başladı. O yüzden ülkemizin huzura ihtiyacı var Hangi partiye oy atıyorsanız atın ama bu dönemde artık halk olduğumuzu bu adama göstermemiz lazım. Bu kadar da halkın üzerine gidilmez.” dedi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ