Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ALMANYA’DAKİ BALIKESİRLİLER’DE SEÇİM HEYECANI

ALMANYA’DAKİ BALIKESİRLİLER’DE SEÇİM HEYECANI

Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 8. Olağan Genel Kurulu‘nda yapılan seçimler sonrası  başkanlığa üçüncü kez Kemal Kanıkurumaz seçilirken, yeni yönetim kurulu gençlerden oluştu. 

ALMANYA’da yaptığı kültürel ve sosyal çalışmalarla bilinen Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nde (BAL-DER) farklı dönemlerde başkanlık yapan Kemal Kanıkurumaz üçüncü kez başkanlığa getirildi. Tek aday olarak seçime katılan Kemal Kanıkurumaz açık yapılan oylama sonrası Başkanlığa seçildi.

Duisburg merkezli  Almanya’da Yaşayan Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin(BAL-DER) 8.Genel Kurulu İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.Daha sonra söz alan dernek başkanı Kemal Kanıkurumaz son iki yılda yapılan çalışmalarda verilen desteklerden dolayı üyelere teşekkür ederken, yarım kalan çalışmaları tamamlamak için yeniden başkanlığa aday olduğunu dile getirdi.

Başkanın açış konuşmasının ardından divanın oluşumuna geçildi. Mehmet Semercioğlu divan başkanlığına,Halil Çınar ve Ali Çetinarslan divan üyeliklerine  seçildiler. Rafet Gümüş‘ün Almanya Balıkesirliler Derneği’nin son iki yıl içindeki çalışma , Ali Ergin’in ise denetleme raporunu okumasının ardından yapılan oylama sonrası 7.dönem yönetim kurulu aklandı.

YÖNETİMDE GENÇLER AĞIRLIKTA

Daha sonra seçimlere geçildi. 8.genel kurula tek aday olarak giren Kemal Kanıkurumaz 3’ncü kez başkanlığa seçildi.12 kişilik yönetim kurulu için 23 dernek üyesi yönetim kuruluna girmek için adaylık başvurusu yapınca seçim heyecan yaşandı. Yapılan gizli oylama sonrası; Rafet Gümüş, Ali Ergin, Ferruh Fidan, Ahmet Emin Kanıkurumaz, Hayati Başal, Ramazan Gazal, Ferhat Orta, Fatma Ergin, Ramazan Bulaşma, Ali Yılmaz, Celal Onart ve Emin Kuşçu yönetim kuruluna seçilen isimler oldu. Arif Alkaya, Mehmet Semercioğlu ve Ali Fırat denetim kuruluna; Seyit Şeremet, Mustafa Ergin ve Mustafa Güngör ise disiplin kuruluna seçildi.

“BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR”

Yapılan seçimlerin ardından teşekkür konuşması yapan Almanya Balıkesirliler Derneği’nin yeni başkanı Kemal Kanıkurumaz, “Öncelikle vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ederim.Yeni dönemde inşallah yapacağımız çalışmalarla derneğimizi bir adım daha ileri götürür, üye sayımızı çoğaltırız.Şimdiye kadar olduğu gibi gelecekte de faaliyetlerimizi artırarak sürdürmek istiyoruz. Amacımız yapacağımız çalışmalarla yaşadığımız topluma da faydalı oluruz. Maalesef son zamanlarda bizlere karşı ön yargılar oluşmaya başladı.İbadet yapılan yerler zarar görüyor, insanlarımız sokaklarda saldırılara uğramakta. Bir birimize sahip çıkmamız gerekiyor.Yaşadığımız sorunlar Alman toplumunu da yakından ilgilendiriyor.Bu nedenle Alman toplumuyla, sivil toplum örgütleriyle, kurumlarla birlikte yaşanılanlara karşı bir şeylerin yapılması gerektiğine inanıyorum“ dedi.

“ALMANYAVE TÜRKİYE ARASINDA KÖPRÜ OLUYORUZ”

Dernek Başkanı Kemal Kanıkurumaz sözlerine şöyle devam etti:

“Balıkesirliyiz, Balıkesir’i de tanıtmamız lazım diye düşünüyorum.Memleketimizi en iyi şekilde tanıtmak için çalışmalarımız olacak. Derneğimiz aslında Almanya ile Türkiye arasında  köprü vazifesi görüyor.Gelecek dönemde bu köprünün sağlamlaşması için çalışmalarımız olacak. Kültürel gezilerimize ağırlık vereceğiz. 12 senedir yaptığımız gibi ilk kez YTB’nin desteği ile Ostern de yapılacak ve İstanbul, Edirne, Çanakkale, Bursa, Balıkesir’i kapsayacak  geziyi önemsiyoruz. Yapılacak çalışmalarımızda yönetici arkadaşlarımın yanı sıra üyelerimizin de aktif olarak desteğini bekliyorum”

Genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde ise dernek üyeleri gelecek dönem için yeni yönetime önerilerini dile getirdiler.

balikesir24saat.com

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ