Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ALLAHIM “Dua”

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Allahım; biz aciz kullarını affet, bize cennet te cemalullahı nasip et, resulullah (s.a.v)’ e komşu et, Bizi takva sahiplerine önder kıl. Günahlarımızı bağışla bizi tövbe edenlerden eyle, Duaya kalkan ellerimizi boş çevirme. Allahım; bizi tüm dünyaya yayılan virüs belasından kurtar.

*Ya Rabbi! Devletimizi, milletimizi, İslam beldelerini ve bütün insanlığı her türlü afetlerden, musibetlerden, kötülüklerden, salgın hastalıklardan muhafaza eyle. Amin.

/////

DIŞARI ÇIKMAK ZORUNDA KALMAK

Bu günlerde çok zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamak gerekir. Çok önemli bir sebebi olmadan dışarı çıkanlar da vatan haini ilan edilmemeli. İşe gidecekler zorunlu olarak dışarı çıkmak zorunda. Bu durumda olan kişilerin çok dikkatli olması gerekiyor.

Herhangi bir zorunluluk olmadan dışarı çıkmak, kendi sağlığını ve başkalarının sağlığını tehlikeye atmak demektir.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA, geçenlerde çok güzel konuyu anlattı. Bir genç yurt dışından geliyor. Virüs olduğunu bilmiyor. Önce ailesine, (baba, amca ve babaannesine) bulaştırıyor. Babaannesi ölüyor. Baba ve amcası tedavi altına alınıyor. Daha sonra bu genç, hastanede muhatap olduğu muhasebe görevlisine virüsü bulaştırıyor ve o görevli de ölüyor. Genç, bildiğiniz makineli tüfek gibi, tarayıp geçiyor sanki. Ölen ölene. İşte gençlere ortalıkta dolaşmayın denmesinin sebebi bu. Gençlere evine geldin 14 gün odandan dışarı çıkma denmesinin sebebi bu. Önce bunu anlamak gerek.

Zorunlu işe, markete,kargoya gidilebilir. Yasak denmesine rağmen parka, sahile, değirmen boğazına yürüyüşe, spora vb. gidilmez. Yıllarca koşmamış, spor yapmamış kişi emekli olunca birden bu işlerin içine dalıyor ve işin ilginç tarafı hiç de taviz vermiyor.

Koronavirüs size bulaştığın la kalmıyor, etrafınızda  yaşayan aile bireylerine sevdiklerinize bulaştırıyorsunuz . Ailece bu dünyaya erkenden veda etmenin bir anlamı yok. Tedbir alın ve evde kalın.

/////

POLİS –  İTİRAF – TV

Herhangi bir cinayet soruşturmasında polise verdiği ifadede ben olayı görmedim, duymadım, yapmadım diyenler daha sonra TV’ye çıkıp cinayetini nasıl planladığını, nasıl işlediğini bir bir anlatıyor.

BUNUN SEBEBİ NE?

Suç işlemiş biri TV’ de canlı yayına çıkmayı kabul ediyor. Bu zanlıyı bu duruma getiren nedir? İtiraf ettiren nedir? Gerçekten ilginç değil mi?

Bu tamamen çevre baskısı ve içindeki vicdanla ilgili bir durum. Zanlının TV’ye çıkma sebebi; çıkmazsam benim yaptığımı düşünürler, etrafımdakiler benim suçlu olduğumu zanneder psikolojisi ile hareket etmesidir. Aslında zanlılar TV’ye itiraf etmeye değil, cinayetle bir ilgisi bulunmadığını anlatmak için çıkıyorlar. Bu zanlının işlediği suçun baskısından kurtulmak için yarattığı bir ortam. TV’ye çıkınca da konuşurken, anlatırken hata yapıyor ve itiraf etmese bile onun yaptığından emin oluyorsunuz.

TV’de canlı yayında kolay bir şey değil. Büyük bir baskı yaratıyor, tıpkı polis sorgusu gibi. Bu da çok önemli. Sonuç olarak TV’de yapılan bu tür programlar iyi oluyor. Evde ki hanımlarımıza konu çıkıyor. Şimdiler de evde kaldığımız için bizde izlemek zorunda kalıyoruz. Ne yapalım kader bu. Katlanacağız.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
EY RABBİM !!!! - 30 Mayıs 2020
Tuzsuz Şampuan - 29 Mayıs 2020
Balıkesir - 28 Mayıs 2020
BİR BERBER BİR BERBERE - 27 Mayıs 2020
KORONA ESPİRİLERİ - 15 Mayıs 2020
ÖRNEK İNSAN - 14 Mayıs 2020
SENİN YÜZÜNDEN - 12 Mayıs 2020
ANNELERE GÜZEL SÖZLER - 11 Mayıs 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ