Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

” ALLAH ZİHNE ZEVAL VERMESİN ”

Nigar Afacan

Nigar Afacan

Balıkesir’e geldiğim ilk zamanlarımdı yine ,  elimde market poşetleriyle bu sefer  bildik yollardan eve doğru gidiyordum.   Şu an yıkılmış olan Soydan kasabın önündeyim tam ,   saçım hafifçe arkadan çekilir gibi oldu .  Allah Allah ! bana şaka yapabilecek  kadar kimseyi tanımıyorum ! tanıdığım çok az kişi de saçımı çekme laubaliğini yapmaz ! ne oluyor derken?

Canımı yakacak şekilde asılma devam etti , elimde ağır  poşetlerle  refleks olarak geriye döndüm !   Masmavi  gözlerini patlatmış bir bayan,  saçlarımı eline dolamaya çalışıyor !  diğer  eli de havada  başıma yumruğunu ha indirdi  ha indirecek !Bir taraftan da ”seni  uzun saçlı süprüntü” diye bağırıyor !

Saniyeler sonra  belki ciddi bir darp alacaktım  ama ! ben söylediklerinin etkisiyle orada  çakılı kaldım .   Savunma olarak poşetleri ileri sürüp  duvar yapmaya çalıştım sadece…

Şaşırdım , Utandım , üzüldüm , yerin dibine girdim  …

Çevre esnafı koşarak geldi çok şükür ! Heey hoop bugün kaçıncı oluyo hadi git evine diye bağırıp kurtardılar beni …

Aklını yitirmiş bayanın hikayesini  hala  bilmiyorum ama  ! Uzun saçlı bir  hemcinsinle bir  husumet  yaşadığı  kesin…

Bu olayın etkisini tam üstümden attım derken !

Aynı  ay içinde  yine aynı güzergahta   evime doğru gidiyordum bir gün .  Arkamdan  hiştt fıstık bi baksana diye bir ses geldi .  ( sokakta benden başka kimse yok o anda )   Önceki  tecrübem de var ya  hiç çaktırmadan duymamış gibi yoluma devam ettim .  Hiştt fıstık sana diyom bi baksana   diye tekrar  seslendi ,  eyvah   çattım yine  diye   adımlarımı hızlandırmaya başladım .  Yavruuum  fıstığımm   bi bak  bana  bak  bana  dedi .   Bir an !  ses tonunda  mekanik  bir tını algıladım  ve başımı  sese doğru  çevirdim .

Konak tipi eski bir evin penceresine  (cam ve  perfoje  arasında )  hava alsın yada etrafı seyretsin diye  kafes içinde bir papağan koymuşlar, o yaramaz da gelen geçene laf atıyor .!!

Gülmeyle ağlama arası birşey olmuştum…

(Hala bazen düşünürüm ! sohbet için dönseydim kuş benimle ne konuşacaktı  acaba)

( O eski evde   4 üniversite  bitirmiş  fransızcayı ana dili gibi konuşan !  yakınlarını art arda  kaybettiği için  aklını yitirdiği düşünülen bir genç kalıyormuş , papağan da kendisine aitmiş)

Gözünü sevdiğim Balıkesir’imin  Delisi’de   güzel , ehli’side  güzel…

Mutlu hafta sonları

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
OTAĞ’A VEDA - 25 Temmuz 2020
ENGELSİZ DÜŞLER(1) - 16 Mayıs 2020
EVDE KAL HİNDİSTAN - 9 Mayıs 2020
ALTERNATİF - 2 Mayıs 2020
BİLEŞKE - 18 Nisan 2020
MASAL DEYİP GEÇMEYİN - 29 Şubat 2020
‘’SEVGİYLE KALIN” - 15 Şubat 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ