Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AKTİF YAŞAM MERKEZİ EDREMİT’TE HİZMETTE

AKTİF YAŞAM MERKEZİ EDREMİT’TE HİZMETTE
Reklam

Balıkesir Özel Sevgi Hastanesi’nin deneyimli operatör doktorlarından Ürolog Hidayet Çoban Edremit’te Aktif Yaşam Merkezi açtı. Cumartesi Pazar günleri  Körfez Bölgesindeki hastalarını yeni açtığı merkezde tedavi ediyor.

Balıkesir Sevgi Hastanesi’nin “gülen doktoru” olarak bilinen Hidayet Çoban, Körfez Bölgesindeki hastalarına yaptığı tedavi çalışmaları ile ilgili DEMOKRAT’a özel mülakat verdi.

Geçmişin kadim bilgilerinin üzerine eklenen modern tıbbin sonuç odaklı tedavi yaklaşımının birçok hastalıkta tedavi olanağı sağladığını ifade ederek hatırı sayılır bir yan etki oranına sahip olduğuna dikkati çeken Dr. Çoban, “Bu nedenle geleceğin tıbbi bakış acısı ‘sizin sağlığınız için sizden’ yaklaşımı olmaya mecbur kalmıştır. İnsan vücudu, hastalık veya hasarlarını uygun koşullar ve uyaranlar sağlandığında son derece düzgün, spesifik, yan etkisiz ve mucizevi bir şekilde iyileştirebilmektedir. Beslenme, çevre koşulları, yasam şekline bağlı gelişen hastalıklar bütün hastalıkların %90’ının sebebi olarak gösterilmektedir. Bu etmenlerle yıllar boyunca savaşırken bazen bu etmenlere limitlerinin üzerinde marufiyet, bazen de vücudun savunma mekanizmalarının sekteye uğraması nedeniyle hastalıklar oluşmaktadır” dedi. Operatör Dr. Çoban daha sonra şunları aktardı:

İNSAN VÜCUDUNUN SAVUNMASI

İÇİN NELER GEREKKİYOR

“Vücudun savunma mekanizmalarını çalıştıran, destekleyen, uyaran bir çok vitamin, mineral, amino asitler, proteinler mevcuttur. Tedavide amaç bakış acınıza Gore ister hastalık nedenlerini ortadan kaldırmaya çalışmak (ne kadar mümkün olduğunu çevrenize bakarak anlayabilirsiniz) olabileceği gibi vücudun savunma ve onarım mekanizmalarını desteklemek ya da uyarmak da olabilir. Mantıklısı ve daha fizyolojik, daha etkili, daha basarili, daha az zarar veren, daha çok sonuca yönelik olan hangisi?

Bu balgamda tedavi seçeneklerini düşünecek olursak benzer etkenlere maruz kalan ve kendini savunan ya da direnç geliştiren canlılardan faydalanabilirsiniz. Bitkiler ve hayvanlar…

Fitoterapi, yanında hayvanların da etkili ve insan vücuduna benzer mekanizmalarla onarım ve direnç mekanizmalarını hazır olarak araştırmak ve kullanmak kolay yöntemdir.

Bir diğer yaklaşım, sağlıklı insanların ve hayvanların savunma direnç ve onarım mekanizmalarını kopyalamak ya da onlara benzer tedavi yöntemleri geliştirmek olabilir. Buna da immunoterapi diyoruz.

Bir de vücudun hastalık kapsa ya da hasar görse de kendini koruyabilmiş ya da hasar oluşmamış benzer dokularındaki çalışan mekanizmalarını kullanıp bunları hasarlı ya da hastalıklı dokularda uygun uyarılarla ve desteklerle uyararak kullanmak gibi bir yöntemimiz olmalıdır.

Bütün bu tedavilerin temeli uygun çevresel, bitkisel, hayvansal destekleri vücuda vermektir.

Sebze ve meyvelerin besin değerlerinin 10-50 kat azaldığı günümüzde vücudumuza gereken desteği vermek ve bunlarla birlikte hastalıklarla mücadele etmek temel tedavi yaklaşımı olmalıdır.

Bu misyon ve vizyonla Healthy olarak hizmetinizdeyiz..

Healthy’de gelip geçici, göstermelik, kısa süreli uygulamalar değil, kalıcı tedaviler bulacaksınız. Uygulamalarımız şunlardır:

Kas, eklem ağrıları, bel ağrısı ve fibmyalji gibi rahatsızlıklarınız için HIL tedavisi ve ESWT (vücut dışından sok tedavisi) uygulamaları,

Erkeklerin sertleşme bozuklukları için damar oluşturan ve kanlanma artısı sağlayan EDSWT-LSWT șok tedavileri,

Kendi kanınızdan hazırlanan PRP (trombozitten zengin plazma) tedavisi,

Sağlıklı dokularınızdan alınan uç küçük biyopsi ile hazırlanan ve benzer hasarlı dokuların onarimi, diz eklem rahatsızlıkları, cilt hasarlarının ve kırışıklıklarının tedavisi, saç dökülmesinin önlenmesi ve saç ekimine destek olarak kullanılan Otolog Mikrogreft tedavisi,

Kendi yağ dokunuzdan hazırlanan Mezensimal Kök Hücre tedavisi,

Kişiye özel uygun destek önerileri ile genel vücut ve yüz detoksu uygulamalarımızın başlıcalarıdır ve tedavi yapılmaktadır.”

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
internet haber