Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AKIN’DAN “1001 ÇATI” PROJESİ

AKIN’DAN “1001 ÇATI” PROJESİ

CHP Balıkesir Milletvekili ve Enerji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın’ın yönetiminde oluşturulan Enerji Politikaları Birimi yerel yönetimlerde uygulanmak üzere projeler geliştirdi.  “1001 Çatı” adlı proje ile CHP Genel Merkezi ile 252 CHP’li belediyeye toplam 1001 adet güneş paneli kurulacak. 

CHP, Türkiye’deki yenilenebilir enerji kaynaklarından etkin şekilde yararlanılması amacıyla yeni bir çalışma başlattı. Balıkesir Milletvekili ve Enerji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın’ın yönetiminde oluşturulan Enerji Politikaları Birimi yerel yönetimlerde uygulanmak üzere projeler geliştirdi. Özellikle güneş enerjisinin kullanılması, atıklardan enerji elde edilmesi ve enerji tasarrufu için akıllı kentler oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapıldığını kaydeden Akın, “Önümüzdeki dönemde ‘ulusal yenilenebilir enerji çalıştayı’ ve ‘ulusal madencilik çalıştayı’  yapacağız” diye konuştu.

Geliştirilen projeler hakkında bilgi veren Akın, “Birincisi Verimli Kentler Projesi. Bu proje ile kentlerimizde enerji verimliliğini artırıyoruz. Enerji harcayan bütün iş aletlerinden, bilgisayarlardan, bina ışıklarından tasarruf sağlamayı amaçlıyoruz. İkincisi ‘Atıktan Değere Projesi.’ Bu çalışmayla da çöpleri ayrıştırarak hem enerji hem gübre üretebiliyoruz. Yani atıkları faydalı hale getiriyoruz” ifadesini kullandı.

“1001 Çatı” adlı projeyi anlatan Akın, bu kapsamda CHP Genel Merkezi ile 252 CHP’li belediyeye toplam 1001 adet güneş paneli kurulacağını dile getirdi. Akın, “Kuracağımız paneller o binanın elektriğini üretecek. Bu çalışmayı da toplumda farkındalık yaratmak için yürüyüş yolları üzerine, halkın rahatlıkla görebileceği noktalarda yapacağız.Sürdürülebilir ve ulusal bir enerji politikasına ihtiyacı olan ülkemizin bu ihtiyacına cevap verebilmek için, CHP Enerji Politikaları olarak aralıksız çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ