Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AKIN: ‘BU FIRSATÇILIKTIR’

AKIN: ‘BU FIRSATÇILIKTIR’

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Marmara Denizi’nde de yolcu ve araç taşımacılığı yapan GESTAŞ’ın sefer ücretlerine Bayram öncesi uyguladığı zammı geri çekmesini istedi. Ahmet Akın, “Ramazan Bayram öncesi yapılan yüzde 24.7 oranındaki zam fırsatçılıktır. Halkın parasıyla halka hizmet için kurulmuş bir şirket turizm sezonu ve bayram tatili öncesi yaptığı zammı geri çekmelidir” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, Erdek ile Avşa, Marmara, Balıklı ve Ekinlik adalarına Güney Marmara Ada Hattında da sefer düzenleyen GESTAŞ’ın Ramazan Bayramı öncesi yaptığı yüzde 24.7’lik zammın fırsatçılık olduğunu söyledi. GESTAŞ’ın Çanakkale İl Özel İdaresi, Çanakkale ve Ayvacık Belediyeleri, Sanayi ve Ticaret Odası ile Süleyman Köyü Kalkınma Kooperatifi’nin pay sahibi yani halkın ve halka hizmet için kurulmuş bir şirket olduğunu hatırlatan Ahmet Akın, GESTAŞ zarar eden bir şirket olduğuna dikkat çekti. “GESTAŞ yönetiminin eli halkın cebinde. Zararını halkın cebine elini sokarak kapatmaya çalışan şirket bir yerlerde yanlış bir şeyler yapıyordur” diyen Ahmet Akın şöyle devam etti:

Fiyat güncellemesi diye duyurulan son zam hemen geri çekilmeli ve güncelleme şirket yönetiminde yapılmalıdır. GESTAŞ Yönetim Kuruluna CHP’li başkan dair, hiçbir üyenin getirilmeyerek, atama usulü ile AKP ve MHP’den üyeler getiriliyor. GESTAŞ geçtiğimiz dönemi 9 milyon lira zarar ile kapatmış. Şimdi bu zarar neden ve nasıl oluştu? Çanakkale halkının parasıyla kurulmuş GESTAŞ asli görevlerinden başka işlere mi sponsor edilmiştir ki zarar ediyor? Güney Marmara’da turizmi canlandırmak için gecesini gündüzüne katan turizm sektörünü de olumsuz etkileyecek ulaşım zamlarının bölge halkımızı da mağdur ediyor. Erdek ile Avşa, Marmara, Ekinlik ve Balıklı adaları Balıkesir’in turizmde önemli merkezleri. 9 günlük bayram tatili sektörde canlılık yaratacakken, GESTAŞ’ın yaptığı zam sektörde hayal kırıklığı yarattı. Diğer yandan bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ana karayla tek bağlantısı deniz seferleri. Bu seferlere yapılan zam ada halkına yapılmış haksızlıktır.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ