Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AK PARTİ KARESİ’YE YENİ BİR SOLUK, YENİ BİR HEYECAN GETİRDİ

AK PARTİ KARESİ’YE YENİ BİR SOLUK, YENİ BİR HEYECAN GETİRDİ

AK Parti’nin her kademesinde yer alan ve Balıkesir halkının yakından tanıdığı bir isim olan Yusuf Hocaoğlu’nun siyaset anlayışı farklı. Ziyarete gelmek isteyenlerin ayağına gidiyor, o halkı seviyor halk da onu. AK Parti Karesi teşkilatına farklı bir tarz, vizyon ve anlayış getiren Başkan Hocaoğlu sorulara içtenlikle cevap verdi.

“MİLLETE HİZMETKAR OLMAYA GELDİK”

Acaba göreve geldikten sonra nasıl bir çalışma sergileyecek Hocaoğlu?

Başkan Hocaoğlu “Sezai Başkandan sonra partimiz kısa bir ara verdi ve partimiz uygun bir ilçe başkanı arayışına girdi, birçok arkadaşımız başvuruda bulundu, beni de Ankara’ya davet ettiler ve mülakat sonrası görev bize teslim edildi. Ben teşkilatın içinde partinin kuruluşundan bu yana her kademesinde görev alan birisiyim, belediyelerde aktif görevler aldım, parti de daha önce il başkan vekilliği, tanıtım medya başkanlığı görevim oldu. Teşkilatı iyi biliyorum, bayrak asmadan geliyorum. Gençlerin ve kadınların sahadan neler hissettiğini bire bir yaşayarak gördüm. Tecrübelerimizi partimize yansıtarak bayrağı daha yukarılara taşıyacağım. Balıkesir’de yeni bir soluk yeni bir anlayış getireceğiz. Yeni bir anlayış ile örnek olsun diye farklı bir çalışma yaptım. Bizim geleneklerimizde hayırlı olsun ziyaretleri yapılıyor. Randevu için arayanlara ben gidiyorum. Ben hiperaktif birisiyim, yerinde oturmayı sevmem, her zaman halkla içice olmak beni daha mutlu eder. Kurucu Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan “Biz milletin efendisi değil, hizmetkarı olmaya geldik” diyor. Bu da toplumda karşılık buldu. Rahmetli Sabri Uğur belediyecilikte ve teşkilatta hocam gibiydi, kendisinden çok şey öğrendim. Mekanı cennet olsun. Biz siyasi partilerin rakipleri çok, biz vatandaşa gideceğiz, ben vatandaşa gitmezsem başkası gider. Diğer partiler ziyaretlerde gidince hoş sohbet ediyorlar ancak biz gittiğimizde taleplere cevap veriyoruz, yerel yönetimlerle olan ilişkilerde vatandaş ile kamu arasında bir köprü olmaya çalışıyoruz.”

“BEN HERKES İLE ÇALIŞIRIM”

Başkana yönelttiğimiz “farklı bir yönetim mi oluşturdunuz?” şeklindeki sorumuza Başkan Hocaoğlu “Yönetimde vefa çok önemli, tecrübeli çok arkadaşlarımız var. Bilgi birikimi ve zamanları da var. Yönetimde yer alan bazı insanlarla nasıl biraraya geldiler diyorlar. Çok farklı karakterlerdeki insanları biraraya getirip, onların bilgileri ile daha lezzeti düzgün, hizmet anlayışı daha kolay, fikir cimnastiğinin daha net olduğu ve tartışıldığı yönetim yapmak önemli olan. Ben herkes ile çalışırım. Benim belediye başkan aday adaylığım da sloganım vardı, “Hizmet; farklı düşünce, farklı inanca saygı duymakla başlar.” Biz hizmet ediyorsak eğer herkesin inancına ve fikrine saygı duymamız lazım. Herkese eşit anlayış ile hizmet ediyoruz. Yönetimde genç arkadaşlarımız var, yarın yetişsinler. Balıkesir’de siyasete bakıldığında siyasetçi kimliği ve kişiliği çok az, sağa da baksan sola da baksan 5 kişi çıkıyor. Bunu arttırmalıyız. Benden çalışkan varsa önüme geçsin, biz de destekleyelim, bunun anlayışındayız. Balıkesir’in standardının yükselmesi için çalışacağız.”

“BİZ KURUMSALIZ”

“Peki Başkan rakipleriniz var”

Başkan Hocaoğlu “Ailelerde ve eşlerde başlayan fikir ayrılığı zaman zaman partilerde de oluyor. Bazı arkadaşlar yeni bir anlayış ile yola çıkılabilir. Şu anda Türkiye’de 70’e yakın parti var, etik olarak baktığımızda belediye meclislerinde temsili bulunan partiler ile görüş alışverişinde bulunuyoruz. Biz kurumsalız, belediye başkanımız, il başkanı ile değerlendirilip söylem birliğinde buluşuyoruz. Yeni kurulan partilerde yol alacaktır ama biz iktidar partisi olarak Balıkesir’de grubu bulunan 4 partinin temsilcilerinin fikirleri ve temsilcileri ile tartışmalar ve cevaplar olabilir.”

 

Partinin her kademesinde yer aldı.

Teşkilatı en iyi tanıyanlardan birisi.

Hocası Rahmetli Sabri Uğur.

Vefayı biliyor, bunu yönetime yansıttı

Tecrübeli, karnesi pekiyilerle dolu

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ