Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Ahmet Sağlam istifa etti

Ahmet Sağlam istifa etti

AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet Sağlam genel merkez ile yaptığı görüşme sonrası, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayı ile istifa ettiğini açıkladı. 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Ahmet Sağlam’ın istifaya ilişkin açıklaması şöyle:

“13 Aralık 2018’de Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin tensipleriyle (uygun görmesiyle)  göreve geldiğim günden bugüne milletimize olan inancımız ve dava ruhumuzla hareket ettik.

Yeni dönemde aday olmayı düşünmüyorum.

Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülmesi ve bu makama ve davamıza uygun yeni başkan arkadaşımızın başkanlığında önümüzdeki delege ve kongre sürecinde yeni yapılanmanın sürdürülmesinin daha etik olduğu düşüncesiyle müsaade istedim.

Genel Merkez ile yapmış olduğumuz istişareler sonucunda Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın da onayı ile 19 Kasım 2019 tarihi itibariyle istifamı sunmuş bulunmaktayım.

Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklendiği misyonu gücümüz oranında ilimizde görev süresince taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz.

Görev sürem boyunca yanımda hissettiğim tüm teşkilatımıza, Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarımızın her bir bireyine ve milletimize teşekkürü bir borç biliyorum. Tüm teşkilatımıza ve milletimize hakkım varsa helal olsun. Sizlerde hakkınızı helal edin. Çıktığım yolda gerek Cumhur İttifakı kurduğumuz MHP İl Başkanına gerek CHP İl Başkanına gerekse İyi Parti İl Başkanına ve ilçe başkanlarına gösterdikleri samimiyet ve davranışlarından dolayı teşekkür ederim”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ