Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AH! BALIKESİR AH!

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerin arasına sıkışmış kalmış bir il Balıkesir. İnanın beğenmediğimiz Manisa bile bizi geçti gitti. Balıkesir, İzmir’e, Bursa’ya ve İstanbul’a çok yakın falan filan. Ne faydası var? Hala aynı mevzular konulup duruyor. “Toyota , Balıkesir’e gelecekmiş de, birileri engel olmuş.” Böyle bir dünya yok arkadaşlar. Kim ne yatırım yapmak isterse gelir yapar, kimseye sormaz. Sadece uygun yatırım araçlarını ilgililerle görüşür.

NASIL KIRILACAK BU KABUK?
Balıkesirspor’a bile sahip çıkamayan biz Balıkesir’liler gelecek nesillere nasıl bir Balıkesir bırakacağız acaba? Tarım alanları yok edilmiş bir Balıkesir’mi? Ne dersiniz?

BALIKESİR PATLAMAYA HAZIRMIŞ!
Bir türlü patlayamadı Balıkesir. Ne turizm patladı, ne ekonomi. Organize Saniyede bir sürü fabrika var. Birçok kişi burada iş buldu. Ya diğerleri. Bu fabrikalarda çalışan kişilerin maaşları ortalama 2bin TL. Nasıl geçinecek bu vatandaşlar? Sorarım size.
Balıkesir doyuruyormuş Türkiye’yi. Geçtiğimiz Çarşamba günü pazarda taze fasulye 15TL. idi. Nasıl bir şey bu anlamak mümkün değil. Tanzim satışlarda kaldırıldı zaten. Pazarda en ucuz meyve kaldı. Önceden en pahalı meyve idi, bunun yerini sebze aldı. Patates ve soğanın fiyatı bir türlü düşmedi. Zincir marketlerde satılan ise güzel değil. Seçsen ne olacak! Kötünün iyisini seçiyorsun.
Konu nerden nereye geldi. Ben bir Balıkesir’li olarak kentimizin hızla değişmesini, büyümesini ve çocuklarımıza iyi bir iş, aş bırakılmasını istiyorum.
Bunu bence sizde isteyin…

* * *

TRAFOLARA YAZI YAZMAK

Altıeylül ve Karesi Belediyelediyeleri trofaları temizledi. Çeşitli görsellerle donattı. Trofalar gözü yormayan hoş bir hale getirildi. Ancak; bazı “aşıklar” buralara olur olmaz yazılar yazıp çevre kirliliği yaratıyorlar. Güzelim trofaların görselliğini bozuyorlar.
Bu yapılmaması gereken bir şey. Gençler bu konuya lütfen! dikkat edelim.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ