Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AF KONUSU VE KORONAVİRÜS

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Korona virüs olayını ileri sürerek hapisteki bazı mahkumlara af getiriliyor. Haksız mahkûm olanlara, kader kurbanı olanlara diyecek bir şeyimiz olamaz. İktidar partisi tarafından hazırlanan bu taslağa göre; Uyuşturucu tacirleri ve Çocuk istismarcıları da bu aftan yararlandırılacak. Bunlara muhalefet partileri itiraz edince, AKP sözcüsü “bu taslak, bakalım ne diyecekler?” diye koyduk demez mi? Bu söylem bana inandırıcı gelmedi. Kafalarından geçirdikleri için koymuşlardır. Halk arasında bir tabir vardır “Yerseniz” diye! Aynen öyle olduğu kanısındayım. Sakın olasınız hırsızları kapkaççıları bu tasarının içerisine sokmayın. Sokaklar tenha olduğu için soymadık iş yeri bırakmazlar. Evlerde kapı önüne bırakılan ayakkabılar çalınmaya başlandı. Bu virüs korkusundan ayakkabılarını içeriye almayanların ayakkabıları çalınmaya başlanmış. Çıkarılacak olan af yasası çok iyi irdelenmelidir. Şayet uyuşturucu tacirleri ve çocuk istismarcıları çıkarılacak olursa yanlış iş yapılmış olur. Bunlara pirim verilmiş olunur. Huylu huyundan vazgeçmez.

Fakat MHP’nin uzun zamandır getirmek istediği bir af olayı vardı. Bu istenilen affa cumhurbaşkanı karşı çıkıyordu. İster misiniz şimdi MHP’nin getirmek istediği af bu tasarıya ilave edilsin. O zaman çıkarılmak istenilenlerin hepsi çıkarılsın. Geniş kapsamlı bir af olsun. Muhalefet çıkarılmasını istemedikleri için kesin kararını ortaya koydu. İş kaldı MHP’ye. Şimdi MHP kendi istediklerini çıkarmak için AKP ile anlaşırsa geniş kapsamlı bir af gelebilir. Böyle olunca da istedikleri kişileri rahatlıkla çıkarabilirler. Uyuşturucu tacirleri de çıkar. Çocuk istismarcıları da çıkar. AKP o tasarıya onu boşuna koymamıştır. Ne diyor AKP sözcüsü? “Bakalım ne diyecekler diye koyduk. Bu zaten taslak” demiyor mu?

Birazda şu lanet virüsten bahsedelim. Vaka olayı ve ölüm olayları her gün artıyor. Vaka sayısı yerinde saymıyor. Çin’den virüsün ilacı geldi. Hem de bedavaya geldi. Neye karşılık geldi? Beğenmediğiniz ve yerden yere vurmaya çalıştığınız Atatürk’ün sayesinde. Atatürk zamanında Çin’e yine böyle bir olayların olduğu dönemde ilaç göndermiş. Şimdi Çin onun karşılığı olarak gönderdiği ilaçların parasını almıyor. Hani bir söz vardır? Yapılan iyilik bir gün mutlaka karşılığını bulur derler. “Yap iyiliği istersen denize at” derler. Atatürk zamanında bir iyilik yapmış. Seneler sonra bu iyilik karşılığını bulmuş oluyor. İnşallah gelen bu ilaç derman olurda ülkemiz fazla zarar görmeden bu lanet virüsten kurtuluruz. Ben burada şu ilmi, bilimi ve teknolojiyi kötüye kullanan bilim adamlarına sesleniyorum. Bu lanet virüsü piyasaya sürdünüz. Bunun ilacını da sizin yapmanız gerekmez miydi? Sizler insanları yok etmeye çalışın. İşte ilmi, bilimi ve teknolojiyi kötüye kullanmayanlar virüsün ilacını buldular. İşte bunlar insanları yaşatmaya çalışanlar. Allah bunlardan razı olsun. Virüsü oluşturanların da Allah belalarını versin. İnşallah bu virüs onların başına musallat olur. Vaka sayısı ve ölüm olayı sayısı artmış. Allah ülkemizi tez zamanda bu lanet virüs vakasında kurtarır. Virüse yakalananlara Allah şifalar versin. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Ailelerine baş sağlığı diliyorum. Rabbim sabırlar versin. Ya Rab el açtık kapına geldik. Ülkemizi bu virüs belasından sen koru. Bizlere acılı günler gösterme. Biz aciz kullarının dualarını kabul ve makbul eyle. Âmin.

Lütfen kurallara uyalım. Kendimiz için ve sevdiklerimiz için. Sokağa çıkmayalım. Tedbirimiz alalım. En önemli tedbir evde kalmaktır. Kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için. Evde kalalım. Saygılarımla.    Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! Ne mutlu demokratım diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ