Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ADD’DEN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

ADD’DEN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

Atatürkçü Düşüne Derneği, tüm darbe girişimlerinin karşısında olan büyük bir demokratik kitle örgütüdür. Çünkü Atatürkçü Düşünce Derneği, darbelerin asıl hedefinin Cumhuriyet Devrimi ve Cumhuriyet kazanımları olduğunun bilincindedir.
ADD Balıkesir Şube Başkanı İlhan Öner imzalı yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “15 Temmuz hain darbe girişiminin de amacı Cumhuriyeti yıkmaktır.
15 Temmuz hain darbe girişiminden çıkarmamız gereken dersler vardır:
Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en gerçek yol medeniyet yoludur” özdeyişinden hareketle;
Hiçbir tarikatın devlet içinde kadrolaşmasına izin verilmemelidir.
FETÖ ve benzeri örgütlerin yeniden oluşabileceği düşüncesi ile devlet kurumlarında ve devletin siyasi ayağında böyle yapılanmalar yok edilmelidir.
Laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Cumhuriyet değerleri korunmalıdır.
Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkılmalıdır.
Çözüm Atatürkçü Düşüncedir.
Atatürk Devrim ve İlkeleri ile Atatürkçü düşünce rehberliğinde gidilmeyen yolların sonunun karanlık olduğu, bu yolun sonunun PKK, FETÖ, YPG gibi terör örgütleri olduğu asla unutulmamalıdır. Atatürkçü Düşüncenin aydınlığından ayrılmanın sonu, emperyalist projeler ve emperyalist oyunlarla dolu olduğu, bu tuzaklara düşmemek gerektiği bilinmelidir.
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümüne, 15 Temmuz ve tüm cumhuriyet şehitlerimizi saygı ile anıyor, gazilerimize sağlıklı yaşamlar diliyoruz.
Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, ulusumuzun ve devletimizin bağımsızlığının önderi, başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü sarsılmaz bir inançla bir kez daha saygı ile yadediyoruz”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ