Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ADD YAĞMAYA KARŞI UYARDI!

ADD YAĞMAYA  KARŞI UYARDI!
Reklam

Emperyalizmi yenilgiye uğratarak Lozan’da kazandığımız siyasi, ekonomik ve diplomatik zaferin tüm getirilerinin siyasi iktidarın uygulamaları sonucu kaybedildiğine dikkati çeken Atatürkçü Düşünce Derneği “Milli Mücadelemizin 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti bir başka emperyal oyunla karşı karşıyadır. Topraklarımız; yayılmacı güçler ve yerli işbirlikçileri eliyle yağmalanmaktadır. Ülkemizin her yanında yıllardır hunharca yürütülen “ekolojik yıkım” sürecinin en somut örneğini Kaz Dağları’nda yaşamaktayız. Sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli doğa varlığı kabul edilen Kaz Dağları’nda yapılan orman katliamı, geleceğimizi de tehdit eder boyutlara ulaşmıştır” denildi.

Uluslararası sermeyeye peşkeş çekilen vatan topraklarının yağmalanmasına ve ekolojik yıkımın gelecek nesillerin yaşamına mal olmasına asla izin vermeyeceklerini söyleyen ADD’li yöneticiler “Ülkemizi şirket gibi yönetenlerin yaptıklarına, kutsal vatan toprağının sömürülmesine, ormanlarımızın, sahillerimizin, sularımızın, havamızın geriye dönüşü olmayacak şekilde tahribatına sessiz kalmayacağız. Anayasamızın 56. maddesinde “Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir” yazmaktadır.

“Ekolojik yıkım” bir emperyal oyun ve farklı bir işgal yöntemidir. Görev ve sorumluluk hepimizindir” uyarısında bulundular.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
internet haber