Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ADALETİN BU MU AVUKAT?

Özcan Özakbaş

Özcan Özakbaş

(Bu nasıl adalet yahu? Bir avukatın sopayla dövdüğü

‘Adalet’ isimli küçücük yavruları olan köpek kör olmuş!)

İZMİR’de bir avukatın sopalı ve yumruklu saldırısına uğrayan ‘Adalet’ isimli sokak köpeği, görme yetisini yüzde 80 oranında kaybetmiş. Köpeğin bakımının yapıldığı Kemalpaşa ilçesindeki Çiftlik Hayvanları Barınağı’nın kurucusu Sibel Çakır, hakkında soruşturma yürütülen avukat için emsal bir karar beklediklerini söylemiş.

*

Yav arkadaş, daha geçtiğimiz günlerde zehirli tavuk eti verilerek tonla köpek öldürüldü caniler tarafından. Hadi o insanların normal olmadıklarına inanıyor, Allah’tan belalarını bulsunlar diyorum da, Menderes ilçesi Yoncaköy’de sahipsiz hayvanlara bakan bir eczacının beslediği anne köpek, 26 Şubat günü, Aydın Barosu’na kayıtlı avukat E.U. tarafından sopayla öldüresiye dövüldüğüne ne derseniz! Başından ve burnundan yaralanmış köpek, yaşadığı ağır travma nedeniyle yemeden içmeden kesilmiş. İzmir’in Kemalpaşa ilçesindeki Çiftlik Hayvanları Barınağı’nda özel bakıma alınmış Adalet, günler sonra tedavilere yanıt vermeye başlamış.

İşin enteresan yanı; eczanenin kamera kayıtlarına yansıyan vahşetin görüntülerinde, avukat olduğu anlaşılan kişi tarafından yanına çağırılan köpeğin yavruları önünde dövüldüğü. Bunu söyleyen Kemalpaşa ilçesindeki Çiftlik Hayvanları Barınağı kurucusu Sibel Çakır. Bakın Çakır ne demiş?

“Adalet’i ben bulmadım. Tedavi sürecinden sonra bize geldi, ama olayın ilk gününden beri süreci takip ettik. Adalet, Aydın Barosu’na kayıtlı bir avukat tarafından, İzmir’de yavrularıyla birlikte dolaştığı sırada dövülmüş. Muhtemelen kendisini sevdirmek üzere avukatın yanına yanaşmış, ama yumruklarla ve sopayla kafatası ile burun kemikleri parçalanmış. Adalet kör oldu. Yüzde 80 görme kaybı var.”

 

Adalet’in çok iyi huylu ve oyuncu bir köpek olduğunu anlatıyor Çakır. “Elinizi uzattığınızda yatıp karnını açan bir canlı. Bu kadar iyi huylu bir köpeğe bu muamelenin yapılmasını hayretle karşıladık. Hukuki süreç takip ediliyor. Kişi hukukçu olduğu ve nasıl bir ceza alıp almayacağını bildiği için suçu bilinçli işlemiş. Suçu bile bile işlemenin ayrı bir cezası da olduğunu muhtemelen atlamış. Umarız emsal bir ceza alır. Bir köpek, bir kedi, at, eşek hiç fark etmez bu şiddetin önüne geçilmesi için emsal niteliğinde bir karar bekliyoruz. Bu kadar masum bir canlının kafatasını parçalayıp görme yetisini elinden almak bir insana hele bir hukukçuya hiç yakışmaz.”

*

Efendim; Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu’ndan (HAYKONFED) yapılan açıklamaya göre, Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan şikayet sonucu avukat E.U. hakkındaki soruşturma sürüyormuş.

Bana tuhaf gelen her gün “Adliyede adalet arayan” bir avukatın “Adalet” isimli bu köpeğe yaptığı. Hem de yanında yavruları olduğu halde.

Seni utanmaz, arlanmaz avukat.

Mesleğin yüz karası.

Yazıklar olsun sana.

Orhan babanın dediği gibi;

“Adaletin bu mu dünya..”

Bu avukat “bile bile suç işlediği” için en ağır cezayı alsın yahu!..

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ