Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ACİL TOPLANTI TALEBİ!

ACİL TOPLANTI TALEBİ!

Altıeylül ve Karesi’deki   SÜT üreticilerin sorunları ortada..

YEREL SEÇİMLER SONRASI SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİK BAŞKANI ŞİMŞEK’TEN SÜT KONSEYİ’NİN ACİLEN TOPLANTI DÜZENLEMESİ TALEBİ GELDİ

Konu ile ilgili olarak DEMOKRAT’a açıklamada bulunan Balıkesir Altıeylül ve Karesi Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek hem seçim kutlamasında bulundu, hem de üreticinin dertleri için acil toplantı talebinde bulundu.

Şimşek açıklamasında, “Öncelikle ülkemizde geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerde başarılı olan siyasi partileri , bunlara bağlı Belediye başkanlarını, Belediye meclis üyelerini ve muhtarlarımızı milletimizin teveccühünü kazanmalarından dolayı tebrik ediyorum.  Millete hizmet yolunda Rabbim inşallah hepsini muvaffak kılar.

Demokrasimizin nişangahı olan bu seçimler gün itibari ile artık geride kalmıştır. Görüşümüz ne olursa olsun  komşuluğumuz, arkadaşlığımız, akrabalığımız baki kalmalıdır.

Gündemi meşgul eden seçim bitmiş olup geçim derdimiz devam etmektedir. Üreticimizin sorunları ortadadır. Hükümetimizin seçim öncesi yapmış olduğu destekleme ödemleri ekonomik olarak darda olan üreticimizi bir nebze olsun rahatlatmıştır. Lakin yapılan destekler her geçen gün erimektedir. Akaryakıta enerjiye ve yem  girdilerimizi oluşturan maliyetlerin sürekli fiyat artışı göstermesi üreticimizi zarar ettirmektedir. Girdi maliyetlerinin yükselmesine karşılık Ulusal Süt Konseyi’nin acil toplantı düzenlemesi ve sektör paydaşlarını bir araya getirerek referans  çiğ süt fiyatında bozulan süt yem paritesi sağlanmalıdır” dedi.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ