Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AÇIK KAPI EDREMİT’DE HİZMETTE

AÇIK KAPI EDREMİT’DE HİZMETTE

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan, kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlandırılarak kamu hizmetlerinin sunumunda vatandaş memnuniyetinin arttırılması amacıyla “Açık Kapı – Milletin Kapısı” Projesi Edremit Kaymakamlığı Hizmet Binasında hayata geçirilmiştir.

 

Vatandaşlarımızın başvurularının elektronik ortamda kaydedilip ilgili birimlere yönlendirileceği, başvuru sahibinin sürece ilişkin mesaj yoluyla bilgilendirileceği, yapılan işlemlerin üst yöneticiler tarafından takip edileceği Açık Kapı Projesi, vatandaşlarımızın devlete ulaşacağı bir hizmet olacaktır.

 

Kamu hizmetlerini sunanlar ile vatandaşlar arasındaki iletişimi güven ortamında sağlamak, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerinin alınarak değerlendirilmesini sağlamak ve kronik sorunlara çözümler üretebilmek projenin temel hedefleridir.

 

Edremit Kaymakamlığımızın giriş katında fiziki ve teknik alt yapısı oluşturularak hizmete hazır hale getirilen Açık Kapı  Bürosunda incelemelerde bulunan Kaymakam Ali Sırmalı,  ”Kaymakamlığımıza yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını temin etmek, sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyetini arttırmak, talep ve beklentilerin analiz ve raporlamalarının yapılarak, oluşturulacak yeni yönetim politikalarına ve hizmet sunum tekniklerine esas olmak üzere;İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından ”Açık Kapı” projesi 81 İlin dahil olduğu bir proje olarak ilçemizde de kaymakamlık binası girişinde hizmete başlamıştır” dedi.

Vatandaşlarımızın sorun ve taleplerinin hizmete sunulacak olan Açık Kapı Biriminde değerlendirilmeye alınacağını ifade eden Kaymakam Sırmalı;  ”Açık Kapı” projesinin ilçemize ilimize hayırlı olmasını diledi.

 

Açık Kapı Projesi Nedir?

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliklerinde ve Kaymakamlıklarda hayata geçirilen; vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişimin kurulması, vatandaşlarımızın taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla Valiliğimiz ve Kaymakamlıklar bünyesinde Açık Kapı Projesi kapsamında Açık Kapı Büroları oluşturulmuştur. Ayrıca, Android ve IOS uyumlu Açık Kapı mobil uygulaması kullanıma alınmış olup mobil telefonlara yüklenen Açık Kapı Uygulaması ile de vatandaşlarımız başvuru yapılabileceklerdir.

Projenin Amacı Nedir?

 

Açık Kapı Projesi, Vatandaş odaklı bir yaklaşım benimseyerek taleplere hızlı ve doğru çözümler üretmeyi, Hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmayı, Kronikleşmiş sorunlara çözümler üretmeyi, Devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni artırmayı, güler yüzlü çalışanlarıyla vatandaşla birebir ve sıcak iletişim kurmayı amaçlamaktadır.

 

 

Açık Kapıya Nasıl Başvurulur?

 

Valilik / Kaymakamlıkların giriş katında bulunan Açık Kapı Birimlerine bizzat giderek, www.acikkapi.gov.tr adresinden veya mobil cihazlara yüklenebilen Açık Kapı Uygulamasından başvuru yapılabilir.

 

 Açık Kapıya Başvurduktan Sonraki Süreç Nasıl İşler?

 

Başvurular elektronik sisteme kaydedilerek, başvuru sahibine SMS yoluyla bir başvuru numarası gönderilir.

 

  • -Başvurular Valilik /Kaymakamlıklarda bulunan Açık Kapı sorumluları tarafından sistem üzerinden ilgili birime yönlendirilir.
  • -Taleplerin durumuna göre başvuru sahibiyle birebir iletişime geçilebilir.
  • -İlgili birimde başvurular süratle değerlendirilerek en geç 7 gün içerisinde cevaplandırılır.

 

Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

 

Başvuru sahibine başvurunun sonuçlandığına ilişkin bilgi SMS yoluyla gönderilir. Bu mesaj geldikten sonra Açık Kapı birimlerinden, www.acikkapi.gov.tr adresinden veya Açık Kapı mobil uygulamasından başvurunun sonucu öğrenilebilir.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete