Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ADLİYEDE GAZ SIZINTISI: 4’Ü AĞIR 59 YARALI

Balıkesir Adliye Sarayı’nda yaşanan zehirlenmelerin ardından Vali Ersin Yazıcı, olay yerine gelerek Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Kaplan’dan bilgi aldı. Yazıcı ve Kaplan, daha sonra birlikte açıklamalar yaptı. Başsavcı Kaplan, zehirlenmenin karbondioksit tüplerinden kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Kaplan, olayın saat 12.15’de meydana geldiği-ni, zemin kattakileri kurtarmak için inenlerin de zehirlendiğini açıkladı. Zehirlenenlerin mide bulantısı kusma gibi belirtiler gösterdiğini vurguladı. Vali Yazıcı ise 59 kişiden 4’ünün hayati tehlikesi olduğunu açıkladı.

Başsavcı Kaplan şunları söyledi:“Adliyemizin zemin katında karbondioksit tüplerinden kaynaklandığını tahmin ettiğimiz bir sızıntı meydana geldi. Bu sızıntı sonucunda şu ana kadar 59 kişi yaralı olarak hastanelere sevk edildi. Adliye boşaltıldı. Gerekli adli ve idari soruşturma başlatıldı. Dört kişinin durumu ağır. Şehir Hastanesi’nde gerekli müdahaleler yapılıyor. İnşallah ölüm vakası vs. meydana gelmeden hayata döndürülecekler” dedi.
Vali Ersin Yazıcı da bu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Adliyemizde meydana gelen zehirlenmeden olayından dolayı 59 kişi hastanelere kaldırıldı. Her dakika bu sayı artabiliyor. Bunlardan 4 kişi kırmızı kodlu..İnşallah onları da kurtaracağız. Tüm hastanelerimiz seferber olmuş durumda. Olay yeri kontrol altında. İtfaiye Daire Başkanı ile de görüştük. Araştırma tamamlandığında, teknik rapor hazırlandığında kamuoyuna bilgi vereceğiz. Bizim şu an önceliğimiz zehirlenen insanlarımızı kurtarıp, sağlıklarına kavuşturmak” dedi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ