Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

34 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

34 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI
Reklam
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca “Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti” olaylarına yönelik yapılan istihbarî çalışmalar sonucunda;
Edremit ilçesi istikametinden Çanakkale ili Ayvacık Küçükkuyu Mahallesi istikametine göçmen sevkiyatı yapılacağına dair istihbari bilgi elde edilmesi üzerine, bölgede sivil unsurlara takip faaliyetine başlanılmıştır.
Sivil unsurlar tarafından elde edilen bilgiler doğrultusunda görevlendirilen devriyeler tarafından Edremit Altınoluk Mahallesi Antandros mevki E-87 Devlet Karayolu üzerinde Yol Kontrol Noktası oluşturularak kimlik kontrolü uygulamasına başlanılmıştır. İcra edilen faaliyet sırasında sürücülüğünü İ.H.P., M.E. ve M.K. isimli şahısların yaptığı üç otomobilde yapılan kontrollerde; (34) Afganistan uyruklu göçmen (7 erkek, 8 kadın ve 19 çocuk) yakalanmıştır.
Ayrıca Edremit Avcılar Mahallesinde icra edilen devriye faaliyetleri sırasında (4) Orta Afrika uyruklu düzensiz göçmen yakalanmıştır.
Bu olayla ilgili olarak İ.H.P., M.E. ve M.K. isimli şahıslar ile göçmenler hakkında adli ve idari işlemlere başlanılmıştır.
Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ