Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

15 Temmuz, Demokrasi Mücadelemizin En Önemli Dönüm Noktalarından Biridir

15 Temmuz, Demokrasi Mücadelemizin En Önemli Dönüm Noktalarından Biridir

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey 15 Temmuz’un 4’üncü yıl dönümü vesilesiyle yazılı açıklama yaptı

15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından ülkemizde hain bir darbe girişimi yaşanmış, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği, aziz milletimizin dik duruşu ve asil direnişiyle bu darbe girişimi başarıya ulaşamadan bitirilmiştir. Türkiye’nin en uzun 48 saatinde 251 vatan kahramanı toprağa düşerek şehadet şerbeti içmiş, 2196 vatandaşımız ise gazi olmuştur. Bu destansı direniş sayesinde Anadolu toprakları o gece bir kez daha bize vatan kılınmıştır.

15 Temmuz, demokrasi mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla milletimiz, kadın erkek, genç yaşlı demeden sokaklara inerek, nesiller boyu hatırlanacak, tarihte eşi ve benzeri görülmemiş büyük bir destana imza atmıştır. Darbeler tarihi açılmamak üzere kapanmıştır.

Tarih yazmak kadar yazılan tarihi yeni nesillere aktarmak da büyük önem taşımaktadır. Mazisi çağ açıp çağ kapatan fetihlerle, sayısız şanlı zaferlerle, Kurtuluş Savaşı, Çanakkale, Kut’ül Amare gibi destansı mücadelelerle dolu aziz milletimiz, 15 Temmuz’da da aynı ruh ve iradeyle üzerine düşen mücadeleyi sonuna kadar yerine getirmiş, vatanına ve bayrağına sahip çıkmıştır. Mazi, istikbalin pusulasıdır. Mazimizden ibret almanın yanı sıra kuvvet, cesaret ve ilham da alırız. Bu doğrultuda mazimizde yaşanan destanların anılması ve anlatılması, atideki yolumuzu aydınlatmak için büyük önem taşımaktadır.

AK Parti olarak birilerinin unutturmaya çalıştığı zaferleri, kahramanlıkları anmaya büyük kıymet veriyoruz. Dört sene önce Kut’ül Amare Zaferimizin 100’üncü yıl dönümünü bu anlayışla ilk kez kutladık. Malazgirt Zaferimizi, Çanakkale Destanımızı yine bu bilinçle her sene büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Siyasi tarihimize damga vurmuş 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat gibi kara lekeleri de ibret vesikası olarak yine bu anlayışla yeniden hatırlıyor, hatırlatıyoruz.

15 Temmuz’un 4’üncü yıl dönümü vesilesiyle, elinde bayrağı ile hain darbecilere direnen kadınlarımızı, dilinde tekbiri ile tankların üzerine yürüyen gençlerimizi, alnı secdede sabaha kadar gözyaşı dökerek dua eden büyüklerimizi, ülkemizin her yerinde darbeye direnen istiklal kahramanlarımızı saygı ve minnetle yâd ediyor, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü tebrik ediyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde demokrasi ve milli irade için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğimizi bildiriyor, aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum. /Haber Merkezi

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ