Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Özcan Özakbaş

Özcan Özakbaş

Böyle giderse bir Balıkesir Orman Bölge Müdürü, Balıkesir Orman Tarihi’ne altın harflerle (!) adını yazdıracak gibi görünüyor yahu.

Bu da nereden çıktı derseniz, bir irdeleyelim derim…

İyi mi çalışıyor acaba? Personeli ile arasından su sızmıyor mu? Bir baba gibi mi davranıyor onlara? Milli servetin heba olmasının filan önüne fazlasıyla geçiyor mu? Sadece kendine müslüman değil de, memleketini de mi çok seviyor? Toptan Balıkesir Orman Bölge’nin üstüne mi titriyor yoksa?

Yok yok, bunların hiç biri maalesef ama maalesef kıstas değil bizim için.

Gördüğümüz, bildiğimiz, araştırdığımız kadarıyla..

Bölge Müdürü iyi çalışmaları, halim-selim, iyi davranışları, güzel uygulamaları ile anılmayacak.

(Her ne kadar Orman Genel Müdürlüğü’nden gelenler ona iyi not verseler dahi!..)

Peki; nasıl yazılacak altın harflerle bu müdürün adı?

Onu da iddialara göre bir sıralayalım hele:

*Valla; maşallah diyorum.. öncelikle personeli ile geçinememesi en başa konulacak.

*Yine; bazı çalışanlarına reva gördüğü olumsuz davranış ve hareketler (yardımcısı da dahil)  hemen ilk satırın altında yer alacak.

*Velhasıl; durmadan birlikte mesai verdiği arkadaşlarını Savcılığa, Emniyete şikayet etmesi ve rahatsızlık vermesiyle üçüncü sıradan kendine ayrı bir parantez açtıracak.

*Binaenaleyh; yerinden, yurdundan ettiği o emir kullarının bayramlarda bile uzak yerlerden memleketlerine gelmesinde zorluk yaşattığı ve çoluk-çocuğundan ayırdığı için (çocuklar bayramda bile babalarını görebiliyorlar mı acaba?), belki kurumunun üst makamlarında değil, ama sorun yaşadığı çalışanların ve onunla diğer problem yaşayanların vicdanlarında mahkûm olacak! Bu da tarihe altın harflerle yazdırma sıralamasında oldukça kalın harflerle kondurulup dördüncü sıradan özel bölüme girecek!

*Buradan baktığınızda; ülkemizin zor dönemlerden geçtiğini unutup, çalışmak isteyen ancak baskı nedeniyle çalışamayan personelinin çift taraflı iş ve zaman kaybına neden olmasına sebebiyet verdiğinden, oradan oraya sürgün edilen personelin hareketliliği ve sağlıklı çalışamaması vb. velhasıl tekmili birden tüm olumsuzluklar, hepisi birden -eşittir- milli servetin heba olması anlamına gelecek. Bu da bu Bölge Müdürü için karne notunun düşük ve işin içinden de çıkamaması demek olacak. Bu maddeyle de beşi birlik olan sıralamaya bir nedenle atıfta bulunmak mümkün olmayacak!

*

Ey tarihe adını altın harflerle yazdırması kuvvetle muhtemel olan Orman Bölge Müdürü..

Kamuoyu görevi yapan ve mesleğinin ilk görevi sorgulamak olan gazete ve gazetecileri şikayet etme hastalığına tutulmaktan vazgeçmez ve çalışanlarınla konsensüs sağlama yoluna gitmezsen, adın “geçimsiz müdür”, “herkese yüksekten bakan müdür” vb. artık diğerlerini saymıyorum bile.

Acaba bozuk mudur, değil midir, onu da bilemem ama..

Fabrika ayarlarından da hiç söz etmiyorum.

Çünkü o zaman karşıma hukuk çıkar yahu..

Önümüz bayram..

Herkes geçinmekten ve geçimden (!) yana da!..

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ