Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

VALİLİK DAHA ÖNCE MÜDÜR METİN KIRCI İLE SORUN YAŞAYAN ÇALIŞANLARI TEKRAR İFADE VERMEYE ÇAĞIRDI. MEĞER KIRCI’NIN DOSYASI KAPANMAMIŞ!

ÖZCAN ÖZAKBAŞ

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü’nde geçtiğimiz günkü ters kelepçe olayından sonra ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Bölge Müdürü Metin Kırcı’nın göreve başlamasından bu yana yaklaşık 3 yıl geçti. Bu süre zarfında tayini çıkarılan, sürgün edilenler oldu. Yine incir çekirdeğini doldurmayacak cinsten hoşa gitmeyen davranış ve tutumlar sergilendi, olumsuz hareketlerle çalışana servis edildi. Mobbing uygulandığı iddia edildi. Personelin ifade üstüne ifadesi alındı. Kiminin siciline işlendi, kimine uyarılar yapıldı.

Bu zaman zarfı içinde müfettişlerin biri geldi, biri gitti. Çoğu personelin Müdür Kırcı’nın bu anlaşılmaz tutumu yüzünden kimyası bozuldu. Bazıları evinden, çoluk-çocuğundan koparıldı. Ardından Ankara’dan bile çeşitli kereler müfettişler geldi. İfade üstüne ifade alındı, bölge müdürü hakkında dosya açıldı. Bu açılan dosyaların kapandığı sanılıyordu ki, kapanmadığı anlaşıldı.

Çünkü dün, bölge müdürü ile gerginlik yaşayan ve başka illere gönderilen personelden 8-10 kişinin tekrar ifade vermesi için Valiliğe çağrıldığı gündeme bomba gibi düştü! Daha önceden Müdür Kırcı’dan şikayetçi olan bu çalışanların bugün kapanmayan o dosya için tekrar ifadeleri alınacak. Orman’da nelerin döndüğünü anlatacak çalışanların son gelişmeler sonrasında ifadelerinde neler diyecekleri merak konusu.

Bekleyelim, görelim.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ