Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Reklam

ÖZEL HABER – DEMOKRAT

Ramazan’ın ilk gününde de bu olur mu?

İddiaya göre; Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, yaklaşık bir yıldır sorgu-sual bile sormadan, yazı yazılmadan habersiz görevlerini elinden aldığı (!) Bölge Müdür Yardımcısı Yük. Orman Müh. KENAN BERBER’i “Beni ölümle tehdit etti” diye Ramazan’ın 1. günü Savcılığa şikayet etti! Başsavcı Emniyet müdürünü aramış olacak ki; Orman Bölge Müdürlüğü’ne çok sayıda polis geldi. (30-40 polis deniyor. Cinayet masası ekipleri deniyor. Kamera kayıtlarında mevcut deniyor.) Bölge Müdürünü ölümle tehdit ettiği ve Kırcı’nın şikayetinin olduğunu söylenerek ifade vermesi için KOM’a götürülmek istenen Müdür Berber “Ben kendim ifade vermeye gelirim” demesine rağmen polis zor kullandı. Berber de karşı koyunca polis, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü’nün rütbece en yüksek 2. sıradaki adamına ters kelepçe taktı. Sonrasında ilgili birime götürülen Berber’in ifadesi alındı. Ardından Berber serbest bırakıldı.

 

Yakışık almayan bu ters kelepçe takılması kentte olayı kısa sürede duyuldu, şaşkınlıkla karşılandı ve büyük üzüntü yarattı.

Yaşanan arbede sonrasında soluğu DEMOKRAT’ta alan Müdür Yardımcısı Kenan Berber “Ne silah vardı yanımda, ne de bıçak. Tehdit etmediğimi söylememe rağmen beni dikkate alan olmadı. İte kaka, üstelik ters kelepçe takılarak bilmediğim bir birime götürüldüm. Orada da bana iyi davranmadılar. Hakaret ve tehdit ettiler. Orman Bölge Müdüründen ve bana personelim önünde haksızca davranan tüm polislerden şikayetçiyim. Hepsine dava açacağım. Kamera kayıtlarında her şey mevcut” dedi.

Diğer taraftan; olay sonrasında Bölge Müdürü Metin Kırcı’nın derhal 4 günlüğüne izin alıp (raporlu herhalde) işletmeden ayrıldığı bilgisi de haber merkezimize ulaştı.

Öte yandan; bir süredir Orman Bölge Müdürlüğü’nde yaşanan olumsuz hadiseler, çalışan personelin rahatsızlığı, tayin vb. ve de görevlendirme adı altında yapılan sürgünler DEMOKRAT’ın sütunlarına taşınmış ve kamuoyu yararı gördüğümüz doğru haberler büyük ilgi ile okunmuştu.

Orman Bölge DEMOKRAT’ı yayınladığı haberler sonrasında sözde tekzip bombardımanına tutmuş (mahkeme kanalıyla değil), gazetemiz de sadece olaylarla ilgili Orman’dan yapılan açıklamalar yayınlanmasına rağmen bunlarla yetinmeyen Müdür Metin Kırcı mahkemeye de başvurmuş, Özcan Özakbaş’ı şikayet etmişti. Ancak yargının şamarı suratında patlamış, talepleri geri çevrilen Müdür Metin Kırcı’ya tokat gibi okkalı şöyle bir yanıt gelmişti:

“Sen bi de bölge müdürü olacaksın! Bölge müdürünün karnının geniş olması lazım. Zaten şikayet ettiğin kişi de senin gönderdiğin açıklamaları yayınlamış. Kendi gazetesinde yaptığı haberleri de kamu yararı gördüğü için yayınlamış.”

Şimdi Orman Bölge yeni gelişmelere gebe! Son olaydan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın da haberi var.

(Şok. Şok. Şok.. Yeni gelişme gelişmeler ile ilgili olarak gün boyu DEMOKRAT’ı takip edin. Bizde kalın..)

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ